prolog
o autorech
ukazky z knihy
fotogalerie
napiste nam

 

 

Petr Pávek

se narodil v roce 1963 v Praze, kde žil do svých osmnácti let. Od dětství jezdíval o víkendech do přírody, nejdříve s oddílem, později sám nebo s kamarády. Od patnácti let ho oslovila výzva skal a hor a začal se intenzivně věnovat skalnímu lezení a horolezectví. Lezení se mu stalo vášní, kterou neutlumilo ani vážné zranění v důsledku pádu s utrženým kusem skály.

Odmalička rád četl, jako dítě Mayovky, Foglarovky a historické romány. Později, ovlivňován staršími kamarády, začala jeho touha po vzdělávání nabírat vážnější směr a věnoval se studiu historie, filosofie, náboženství a politických proudů. V Lidové škole umění se učil hrát na housle, klarinet a kytaru a navštěvoval kurzy malování. Rád chodil do filmového klubu, do divadla a na koncerty.

Po základní škole se vyučil v oboru mechanik elektronik, následně odmaturoval, strávil pár měsíců ve Výzkumném ústavu matematických strojů a v roce 1981 se dostal na ČVUT. V Německu později absolvoval vysokou odbornou školu, obor podnikové hospodářství, působil v Mezinárodním institutu pro aplikovanou analýzu v Rakousku a v Kanadě ukončil postgraduální kurz mezinárodního obchodu.

V roce 1982 emigroval přes Rakousko do Německa, kde strávil patnáct měsíců v uprchlickém táboře při čekání na politický azyl. Utíkal od tamtud do Alp, kde se věnoval své vášni, horolezectví. Později vyměnil lezení po horách za japonská bojová umění, převážně karate a kendo. Po většinu období v emigraci si vydělával na živobytí a studium příležitostnými pracemi, od mytí nádobí, přes hrobníka až po montéra. Využíval volného času k cestování, zejména po Evropě a Africe. Od roku 1988 začal podnikat v oblasti informačních technologií.

Po takzvané sametové revoluci se vrátil zpět do Prahy, kde rozvinul své podnikatelské aktivity a stál v čele několika velkých a zajímavých projektů. V roce 1994 přestal podnikat a trvale se odstěhoval do Jindřichovic pod Smrkem na Frýdlantsku. V roce 1997 vstoupil do politiky a stal se tiskovým mluvčím, tehdy koaličně vládnoucí, ODA. Rok nato odešel z ODA i vrcholové politiky zpět na komunální úroveň, kde se stal starostou. Od roku 2000 je zastupitelem Libereckého kraje.

Tato kniha nepojednává o jeho životě, ale o některých zkušenostech a postřezích z komunální a krajské politiky, a především nabízí neotřelé vize pro další vývoj regionální společnosti v rámci globalizovaného světa.

 

Jan Šebelka

se narodil v roce 1951 v Děčíně. Vystudoval FAMU Praha, obor dramaturgie a scénáristika. Pracoval jako závozník, dělník, vychovatel, vedoucí internátu a v letech 1993 až 2000 byl novinář. V roce 2001 vydal s astroložkou Alenou Kárnikovou knihu Kdy s lunou do postele. Ve stejný rok vyšel první díl jeho liberecké tragikomedie Případ spravedlivého vraha. Druhý díl Smrt podle Marka vyšel v roce 2002 (všechny Nakladatelství Erika, Praha). Na podzim 2003 třetí román s názvem Perpetuum mobile aneb Vládcové (Nakladatelství Bor, Liberec) Knihy píše na svých zahraničních cestách: Hvar, Algarve, Sicílie. Jeho koníčkem je vysokohorská turistika, cestování, fotografování, ženské a pití piva. Žije v Liberci.

 

 

 

Vydal Dialog
knižní velkoobchod a nakladatelství
Markova 3
460 14 Liberec 14
tel.: 485 123 038 fax: 485 123 306